Пропонуємо якісну продукцію ТМ «Круті кролі».

                                Замовити тел: (096)478-87-26; (063)979-29-76


image description    Продаж кроликів:

  • Рекс кастор 
  • Рекс шиншиловий 
  • Рекс чорний
  • Бургундський
  • Сріблястий

 

Історія кролівництва в Україні

        Кролівництво - галузь тваринництва, яка займається розведенням кролів для одержання високопоживного дієтичного м’яса , а також хутрових шкурок і пуху. На теренах України воно відоме з часів Київської Русі. Історичні документи ХІ ст. свідчать, що в давньоруській державі розводили пухових кроликів.

      У Росії до Першої світової війни (1914 р.)щорічні заготівлі шкурок не перевищували 200 тис. штук. В Україні, яка була частиною імперії, промислового розмаху кролівництво теж не набрало. Воно залишалося любительським, тож точних даних про численність тодішнього поголів’я немає. 

      Кардинальні зміни почалися в кінці 20-х – на початку 30-х років ХХ ст. під час першої радянської п’ятирічки, коли уряд СРСР ухвалив програму розвитку галузі. Особливе місце в ній було відведено Україні, котра за кліматичними умовами та традиціями господарювання чудово підходила для кролівництва. В республіці створили великі кролеферми, племінні радгоспи та розплідники.   З Європи ввезли цінні породи кролів (ангорська, шиншила, бельгійський велетень, віденський блакитний та ін.) і провели роботу з їх успішної адаптації до місцевих умов. Вичинку шкурок проводили централізовано на спеціальних підприємствах. Заготовляли також значні обсяги цінного ангорського пуху.

      Друга світова війна знищила в Україні кролівництво. Але вже 1945 року після перемоги СРСР над фашистською Німеччиною почалася робота з його відновлення, яка швидко принесла свої плоди. Саме тоді у 1946-52 рр. у звірорадгоспі Петрівському (Полтавська область) шляхом схрещення місцевих чорних кролів із кролями породи шампань була виведена порода Сріблястий, представлена сьогодні нашим господарством. Галузь динамічно розвивалася і в середині 70 - 80-х років сягнула піку продуктивності. В республіці працювало понад 500 кролеферм, які щорічно виробляли від 30-ти до 40-ка млн. шкурок і 120 - 165 тисяч тонн м’яса. У світовому виробництві кролятини частка України на той час становила 8%, а в загальнореспубліканському виробництві м’яса на кролятину припадало близько 10%. Найбільш розвиненим кролівництво було у Кримській, Черкаській, Полтавській і Херсонській областях. 

     В останні роки існування Радянського Союзу і в перші півтора десятиліття становлення України як незалежної держави галузь переживала стагнацію і занепад. І лише тепер почала активно відновлюватися. Від колишньої системи залишився тільки один племзавод, але вже з’явилася низка нових розплідників, котрі розводять високопородних племінних кролів. Розширився і перелік порід. У 1991 році на теренах СНД з’явилась порода Бургундський, яку вирощує і наше господарство.  Не дивлячись на те, що порода Рекс була завезена ще за часів СРСР, в Україні її популярність почалась тільки у останні десятиліття. Цьому сприяють більш тісні відносини з сусідніми  європейськими країнами. Кролі цієї породи завозяться з Німеччини, Польщі, Словакії, Румунії тощо.  Найбільш поширені Рекс кастор, Рекс чорний, Рекс шиншиловий, чому сприяє і  діяльність нашого господарства.Про те, що відбуваються зміни на краще, свідчить перша Всеукраїнська виставка-ярмарок кролівництва, яка у квітні 2013 року відбулася в Харкові.  

 Сьогодні купити кроликів в Україні можна повсюдно. 98 % поголів’я зосереджено в індивідуальних селянських господарствах і лише 2% у фермерських. Точної статистики щодо його чисельності немає, оскільки важко визначити кількість тварин у сільських обійстях. За оцінками фахівців, кролів в Україні зараз - 1,5 – 2 млн.   У наш час вільно можна купити кроликів в Київській області і навіть легко купити кролика в Києві.