Як купити кроликів Рекс в Україні

Природа сприяє розведенню та продажу кроликів в Україні: відповідний клімат, велика кормова база з якісними кормами для кролів і багато сільськогосподарських підприємств. Але кроликів породи Рекс ще не достатня кількість в центральній і східній частині нашої країни. Кроликів породи Рекс купити в Україні можна поки в основному в прикордонних областях: Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Волинській. Це пов'язано з тим, що місцеві кролівники не знайомі з цією породою і бояться ризикувати і витрачати значні кошти. Завдання нашого господарства - сформувати кістяк племені породи Рекс в центральній Україні для популяризації та поширення цієї перспективної породи, продаж кроликів цієї породи на плем'я.

Для себе ми визначили чотири пріоритетних забарвлення кроликів рекс, яких і вирощуємо для продажу на плем'я: кролик рекс шиншиловий, кролик рекс кастор, кролик рекс чорний і кролик рекс білий. Ми пропонуємо кролика шиншила рекс купити, тому що його хутро в виробі за зовнішнім виглядом мало відрізняється від дорогого хутра шиншили. Ми пропонуємо кролика кастор рекс купити, тому що його хутро нагадує хутро бобра, що теж підвищує попит на його шкурки. Ми пропонуємо кролика чорний рекс купити (як і білого), тому що його колір є самим затребуваним кольором хутряних виробів, особливо з огляду на те, що колір натуральний. Великою перевагою є також те, що пошив виробів чорних і білих кольорів економічно вигідний через відсутність різниці відтінків хутра.

Давайте трохи зупинимося на особливостях кроликів Рекс. Харчуванням вони не дуже відрізняються від інших порід. Плодючістю рекси трохи поступаються м'ясним породам, але це компенсується високою вартістю їх хутра. Рекс - це шкурковая порода. Забивається він по досягненню віку п'ять-шість місяців, коли припиняє линяти. До цього часу він має 3,5 - 4,5 кг живої ваги. Використовувати можна як шкуру, так і м'ясо, яке за смаковими якостями не поступається м'ясним породам. До речі, вихід тушки породи Рекс близько 70%, що більше 10% вище виходу тушки м'ясних порід. Щоб отримувати якісну хутряну продукцію, необхідно регулярно і ретельно вести селекційну роботу, попередньо сформувавши мінімум п'ять ліній для підбору і відбору особин. Це дає можливість не купувати надалі для спаровування кроликів інших господарств, які можуть продати брак. Купити хутряного кролика ми рекомендуємо після того, як він досягне трьох місяців, так як в цьому віці вже можна визначити відтінок забарвлення особини. Це вплине надалі на якість хутряної продукції, а також на формування ремонтного молодняка. Що можна сказати про недоліки породи Рекс - це те, що у них слабкі лапи, схильні до пододерматиту. Щоб уникнути проблем з цим захворюванням, необхідно обладнати клітки дерев'яними поликами, що запобіжить травмуванню лап.

Оскільки кролики породи Рекс є найціннішою породою в нашому господарстві, а їх матері первородкі мало молочні та неперевірені по материнським якостям, то при їх вирощуванні ми використовуємо наступний прийом. Близько 40% народжених малюків рексів ми забираємо від первородок і підкладаємо до мамок менш цінних порід. Така практика нашого господарства дає позитивний результат в збереженні молодняку.